.... سما دانشگاهی متفاوت

پذیرش بدون آزمون  دانشکده فنی سما  در 12 رشته فنی مهندسی و 10 رشته علوم  پایه و علوم انسانی با اعطای شرایط ویژه و امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری در داخل و خارج از کشور دانشجو می پذیرد. اعطای وام بلند مدت، ایاب و ذهاب، تحصیل رایگان برای خانواده معظم ایثارگران و جانبازان، 20درصد تخفیف برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی، کاهش شهریه در رشته های موجود و ...

خانه حوزه اداري و مالي

منوی اصلی

ورودحوزه اداری و مالی
مسائل مالي آموزشكده
چهارشنبه, 04 فروردین 1389 ساعت 14:17

اطلاعات مورد نیاز دانشجویان در مورد مسائل مالی:

1- شهریه تحصیلی دانشجویان شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد. شهریه ثابت از ابتدا تا انتهای دوره تحصیل مبلغ آن ثابت می باشد ولی شهریه متغیر معمولاً سالی یک بار تغییر می کند و مبلغ آن بر اساس واحدهای انتخاب شده توسط دانشجو محاسبه می شود.


2- برای ورودی های جدید ابتدا شهریه ثابت، حق بیمه و هزینه خدمات آموزشی از دانشجو گرفته می شود و شهریه متغیر پس از ثبت نام و انتخاب واحد قابل پرداخت است.

دانشجویانی که پس از ثبت نام قصد انصراف از تحصیل را دارند:
- در صورتی که دانشجو انتخاب واحد ننموده باشد کل مبلغ واریزی به استثنای هزینه خدمات آموزشی به دانشجو مسترد می گردد.
- در صورتی که دانشجو انتخاب واحد نماید و قبل از شروع کلاسها انصراف دهد کل مبلغ واریزی به دانشجو مسترد می گردد.
- در صورتی که دانشجو در مدت کمتر از یک ماه از شروع کلاسها انصراف دهد نصف شهریه ثابت و یک چهارم شهریه متغیر از وی گرفته می شود.
- در صورتی که دانشجو پس از یک ماه از شروع کلاسها انصراف دهد حتی اگر از کلاسها هیچ استفاده ای نکرده باشد، هم شهریه ثابت و هم شهریه متغیر را باید پرداخت نماید.
- در صورتی که دانشجو پس از 3 ترم تقاضای انصراف دهد علاوه بر تسویه بدهی قبلی، مشمول هزینه انصراف می گردد.

انواع تخفیف ها:
1- خانواده ای که دو دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دارد، می تواند با ارائه مدرک از تخفیف برخوردار شود.


2- به دانشجویان ممتاز (نفرات اول تا سوم) طبق آیین نامه به ترتیب 25، 15 و 10 درصد تخفیف داده می شود.


3- دانشجویانی که یکی از والدین آنها استاد و یا کارمند دانشگاه آزاد اسلامی می باشد می توانند با ارائه مدارک لازم به واحدهایی که والدین آنجا مشغول خدمت هستند از تخفیف برخوردار شوند.

نکات مربوط به امور شهریه:


1- دانشجویانی که قادر به پرداخت کامل شهریه نمی باشند، می توانند پس از پرداخت نصف شهریه، با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویی سما از تسهیلات وام شهریه استفاده نمایند و بصورت اقساط شهریه خود را پرداخت نمایند.


2- دانشجویانی که تحت پوشش سازمان بهزیستی می باشند می توانند با ارائه معرفه نامه از سازمان بهزیستی شهرستان محل سکونت خود از پرداخت شهریه معاف شوند، مشروط براینکه سازمان مرکزی دانشگاه هزینه آن را متقبل شود.


3- دانشجویانی که از بنیاد شهید و جانبازان در حد بالا تخفیف دریافت می نمایند می توانند با ارائه معرفی نامه از بنیاد شهید از تخفیف استفاده کنند.


4- دادن تخفیفات شهریه به دانشجو و یا اقساطی کردن شهریه دانشجو فقط در زمان معینی که از طرف امور شهریه اعلام می گردد، انجام می پذیرد لذا پس از انقضای مدت معین هیچگونه مدارکی جهت دادن تخفیف و یا اقساطی کردن شهریه دانشجو تحویل گرفته نخواهد شد.

نکته مهم:
دانشجویان عزیز پس از پرداخت فیش، بلافاصله آن را به امور شهریه تحویل داده تا از بدهی شما کسر گردد. همچنین تأکید می شود که تمام فیش های واریزی خود را از ابتدای تحصیل تا زمان فراغت از تحصیل نزد خود نگهداری نمایید.

 

 


امام علی (ع) : در عبادتی که با فهم و معرفت نباشد ، خیری نیست.�����امام هادی (ع) : ایمن مباش از شر کسی که برای خود ارزش قائل نیست'�����امام علی (ع) : بهای وجود شما بهشت است ، پس آنرا جز به بهشت نفروشید.�����امام باقر (ع) : بهتر از آنچه میل دارید درباره شما بگویند ، شما درباره مردم بگویید.�����امام حسن عسکری (ع) : تمام پلید ی ها در خانه ای قرار داده شده است که کلید آن دروغگویی است.�����امام علی (ع) : خوشرویی ، احسانی است بی هزینه.�����حضرت زهرا (س) : خداوند ، نماز را برای پاک شدن از تکبر واجب فرمود .�����امام کاظم (ع) : در نهان از خدا شرم داشته باشید ، چنانکه در آشکارا از مردم شرم دارید.�����قال رَسولُ الله( صلّی الله علیه و اله و سلّم ): آفرین بر مردمی که جهاد کوچکتر را به پایان بردند وجهاد اکبر بر عهده ی آنان باقی مانده است. پرسیدند :« ای رسول خدا ! جهاد اکبر کدام است؟» فرمود:«جهاد با نفس.»�����

لینک ها

 sama stu

staff portal

 imam

lab

تصویر روز

94

تقویم

 
سه شنبه
1396
دی
26
 

آمار بازدیدکنندگان

mod_vvisit_counterامروز57
mod_vvisit_counterدیروز155
mod_vvisit_counterاین هفته340
mod_vvisit_counterهفته گذشته637
mod_vvisit_counterاین ماه1384
mod_vvisit_counterماه گذشته1594
mod_vvisit_counterکل بازدیدها358950

در 20 دقیقه گذشته : 10
آی پی شما : 54.242.115.30
,
امروز : 26 دی 1396

 

رشته هایی که از بهمن ماه 1389 تأسیس و راه اندازی شده است  به شرح ذیل می باشد :

  1. عمران-کارهای عمومی ساختمان
  2. الکترونیک-الکترونیک عمومی
  3. مکانیک خودرو
  4. نقشه کشی عمومی-طراحی صنعتی
  5. تربیت بدنی

که با احتساب رشته های قبل در حال حاضر 8 رشته فعال در آموزشکده سما واحد آباده مشغول به ارائه خدمات آموزشی می باشد.

( رشته های قبل : 1- نرم افزار کامپیوتر 2- نقشه کشی معماری 3- حسابداری )

 
 
 
   

Copyright © 2011-2013 Abadeh Sama College All Rights Reserved
Website: Abadeh-SamaCollege.ir ® By: H.Norouzi